Obserwatorzy

31 stycznia 2013

Uszyłam...

Po małej przerwie wróciłam. Szycie jaśków trochę mi zajęło ale jest 7 szt. poszewek, tyle znalazłam w domu materiałów nadających się na poszewki. Jutro z rana wyślę uszyte poszewki we wskazane miejsce. 





4 jasie są z kory bawełnianej dość grubej w kolorowe misie, 2 w kolorze żółtym z małymi dzieciakami i 1 poszewka dla starszego dzieciaka w pomarańcze. 
Do uszycia poszewki na jaśka można sposób ze strony EkoUbranka

Chciałam dodatkowo pokazać sposób na ładne szwy wewnętrzne, które nie troczą się i nie wymagają posiadania overloka ani innego ściegu do "obrzucania" boków tkaniny. Jest to sposób, który kiedyś moja babcia stosowała jak szyła pościel, miała maszynę do szycia tylko z prostym ściegiem. 
Przygotowujemy oczywiście kawałek materiału potrzebny na poszewkę z zapasami na szwy, ja dodaję więcej conajmniej o 0,5 cm czyli jakieś 1,5cm - 2,5cm.
1. Krótkie brzegi wykańczamy , podwijamy podwójnie.
2. Zaraz potem składamy materiał do zszycia ale - i tutaj ważna uwaga- prawą stroną na wierczchu, czyli tak jak poszewka ma wyglądać.

 
   Ja spinam szpilkami...
3. Potem zszywamy te złożone dłuższe boki, bardzo blisko brzegu - ja po prostu przestawiam igłę bardziej w prawo:



Po zszyciu szew wygląda tak:


 4. Wywracamy na lewą stronę starannie wyciągając rogi poszewki i spinamy szpilkami.


5. Znowu zszywamy troszkę dalej od brzegu niż poprzednio, przestawiam igłę na środek:

  
.... i szew wewnętrzny wygląda tak



6. Wywracamy poszewkę na prawą stronę i gotowe.

Może więcej pracochłonne ale tak uszyta pościel w czasie prania nie troczy się a sposób bardzo przydatny osobom, które nie mają ściegów do wykańczania brzegów materiału.

Myślę, że mój opis przyda się komuś... 
Na dzisiaj tyle wpisów. 

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających a ja idę przygotować ciasto na rogaliki drożdżowe, które będą wyglądały mniej więcej tak:


    
 ... aż mi ślinka leci ...
  

P.S. Jak ktoś ma i nie potrzebuje to chętnie przyjmę materiały na uszycie poszewek na jaśki. Proszę o kontakt osoby, które zainteresowane są pomocą w akcji "USZYJ JASIA". 

1 komentarz:

  1. Dziękuję za opis jak zabezpieczyć brzeg w jaśku. Na pewno wykorzystam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcone chwile i komentarz, który chcę przeczytać jako pierwsza.